Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wielki Tydzień w pustej katedrze

Bez udziału wiernych księża biskupi będą sprawowali obrzędy Wielkiego Tygodnia w płockiej katedrze.

Z powodu obostrzeń sanitarnych wynikających z panującej epidemii koronawirusa, zgodnie z zaleceniami biskupa płockiego, obrzędy liturgiczne Wielkiego Tygodnia w katedrze odbywają się bez udziału wiernych świeckich, a lista osób duchownych przebywających w tym czasie w świątyni jest ściśle określona.

W Niedzielę Palmową o 11.30 Mszy św. przewodniczył biskup płocki Piotr Libera, koncelebrowali z nim biskup pomocniczy Mirosław Milewski oraz ceremoniarz biskupi ks. Dariusz Malczyk.

W Wielki Czwartek o 10.00 Mszę Krzyżma połączoną z poświęceniem olejów pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery koncelebrować będą biskupi Mirosław Milewski i Roman Marcinkowski oraz księża z najbliższego otoczenia: duszpasterze katedralni, sekretarze i ceremoniarz biskupi. Ci duchowni będą reprezentować całe prezbiterium płockie, które co roku gromadzi się w dniu upamiętniającym ustanowienie kapłaństwa i Eucharystii przy swoim biskupie. W czasie liturgii homilię wygłosi bp Mirosław Milewski.

W Wielki Czwartek o 18.00 Mszy Wieczerzy Pańskiej będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp Piotr Libera. Wraz z nim będzie się modlił biskup pomocniczy, duszpasterze katedralni, sekretarze i ceremoniarz biskupi.

W Wielki Piątek o 18.00 Liturgii Męki Pańskiej przewodniczyć będzie i słowo wygłosi bp Piotr Libera. W prezbiterium katedry będzie się znajdował biskup Mirosław Milewski i duszpasterze katedralni.

11 kwietnia o 20.00 Liturgii Wigilii Paschalnej będzie przewodniczył i słowo wygłosi biskup płocki. Koncelebrować będą biskup pomocniczy, proboszcz katedry i ceremoniarz biskupi.

Mszy św. rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi biskup Roman Marcinkowski.

Uroczystości Wielkiego Tygodnia transmituje Katolickie Radio Diecezji Płockiej na 104,3 Fm w Płocku i 103,9 Fm w Ciechanowie, na kanale YouTubeKRDP TV oraz na stronie internetowej krdp.fm, w zakładce "posłuchaj".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama