Nowy numer 22/2020 Archiwum

Przed świętami w czasie pandemii

Do parafialnych zespołów Caritas naszej diecezji trafiły karty na zakupy dla osób najbiedniejszych, natomiast w jej Warsztatach Terapii Zajęciowej trwa szycie maseczek ochronnych.

Dwa rodzaje kart zakupowych - zasilonych od 1 kwietnia kwotami 150 zł i 100 zł trafiły do parafialnych zespołów Caritas, które będę rozprowadzać je wśród osób najbardziej potrzebujących na danym terenie.

- W ramach programu "Na codzienne zakupy" Caritas Diecezji Płockiej otrzymała do rozdysponowania w sumie 200 kart, w tym 125 po 150 zł i 75 po 100 zł. Pierwsze otrzymują osoby z dochodami do 900 zł, natomiast drugie przeznaczone są dla osób z dochodem 1100 zł netto. Minimalny dochód oraz wiek powyżej 60. roku życia to warunki obligatoryjne bycia beneficjentem tego programu. Ponadto są to zwykle osoby samotne i mieszkające w mniejszych miejscowościach. Karty mogą być wykorzystane w każdym miesiącu do stycznia przyszłego roku - informuje Małgorzata Przemyłska z biura Caritas DP.

Część kart jest dystrybuowana przez centralę w Płocku, wśród osób, które cyklicznie korzystają z pomocy Caritas; część również trafiła do proboszczów, którzy przekażą je swoim parafianom, będącym beneficjentami programu. Karty przeznaczone są na zakupy produktów żywnościowych oraz chemicznych w sklepach sieci Biedronka. Program realizowany jest z Fundacją Biedronka we współpracy z Caritas Polska.

Nie próżnują Warsztaty Terapii Zajęciowej, prowadzone przez Caritas diecezji płockiej w Płocku, Żurominie i Płońsku. Ich pracownicy rozpoczęli szycie maseczek ochronnych, na potrzeby placówek i pracowników Caritas.

- Takie działania podejmują też nasi wolontariusze. Dziś na przykład otrzymamy partię maseczek od parafialnego zespołu Caritas z Trzepowa. Maseczki uszyły panie ze swoich własnych materiałów - mówi M. Przemyłska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama