Nowy numer 32/2022 Archiwum

Diecezja zawierzona w Oborach

Biskupi Piotr Libera i Mirosław Milewski zawierzyli Matce Bożej Kościół płocki.

Biskup Piotr Libera, idąc szlakiem pokutnych comiesięcznych pielgrzymek od kilkunastu lat wędrujących przez Ziemię Dobrzyńską, udał się 31 marca w samotną pielgrzymkę ze Skępego do Obór. – Matce Bożej Skępskiej zawierzyłem naszą diecezję i idę do Matki Bożej Bolesnej. Ten nadzwyczajny czas Wielkiego Postu i stanu epidemii to dla mnie dobry czas na samotną pielgrzymkę. Niosę intencje naszej diecezji i moje osobiste, ale przede wszystkim proszę Pana Boga o ustanie epidemii. W Wielkim Poście proszę Maryję, aby ten czas pustyni i restrykcji sanitarnych przyniósł nam wszystkim dobre owoce i radość ze zmartwychwstania Pańskiego – mówił w czasie drogi biskup Piotr.

W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach dołączył do niego biskup Mirosław Milewski. W czasie Mszy św. przed pietą oborską dokonali zawierzenia diecezji Matce Bożej w trudnym czasie epidemii. Biskup płocki tak się modlił:

Przyszliśmy do Ciebie ze Skępego, gdzie ciągle mówisz Bogu swoje "fiat" w Zwiastowaniu, a tu potwierdzasz owo "tak" przez współcierpienie. Módl się za mnie i za diecezję płocką; bądź dla nas znowu Salus Populi Masoviae – Zdrowiem i zbawieniem ludu mazowieckiego, teraz i w godzinę naszej śmierci.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama