Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zadzwoń - pomogą!

Z pomocą logistyczną, psychologiczną i duchową w czas pandemii COVID-19 ruszyło też Stowarzyszenie Rodzin Katolickich diecezji płockiej.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej diecezji wraz z Wydziałem ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej właśnie uruchomiło telefon wsparcia oraz pogotowie zakupowe dla seniorów. Pomoc jest bezpłatna, skierowana do mieszkańców Płocka.

W czasie kwarantanny SRK zaprasza do korzystania z telefonu do duchownego i psychologa. Osoby potrzebujące pomocy psychologicznej mogą dzwonić codziennie w godz. 19–21, tel. 502 513 764. Z kolei osoby, które chciałyby porozmawiać z księdzem, mogą to uczynić w tych samych godzinach - tel. 502 513 894.

– Pomoc jest bezpłatna i świadczona telefonicznie przez osoby wykwalifikowane. Może z niej skorzystać każda osoba, która tego potrzebuje. Osoba korzystająca z pomocy nie przekazuje podczas rozmowy telefonicznej żadnych danych osobowych, a specjaliści świadczący pomoc są zobowiązani do zachowania tajemnicy zawodowej – podkreśla Witold Wybult, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Również samotni seniorzy, potrzebujący pomocy w zakupach, mogą liczyć na takie wsparcie. Z pomocy wolontariuszy może skorzystać osoba samotna z kręgu osób z tzw. grupy podwyższonego ryzyka w czasie trwania pandemii, np. osoby w podeszłym wieku czy o obniżonej odporności. Pomoc obejmuje niezbędne zakupy, głównie spożywcze oraz lekarstwa. Dla takich osób został uruchomiony osobny nr telefonu: 505 272 535, czynny codziennie w godz. 10–14. Ten rodzaj pomocy również jest bezpłatny.

Wolontariuszami są osoby ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji płockiej, Fundacji "Cokolwiek uczyniliście" oraz 64. Batalionu Lekkiej Piechoty w Płocku (Wojska Obrony Terytorialnej), zachowujący wszelkie zasady bezpieczeństwa (bezpieczna odległość od seniora, zasady podane przez Ministerstwo Zdrowia).


Głównymi organizatorami obu akcji są: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich diecezji płockiej i Wydział ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej, przy współpracy z Fundacją "Cokolwiek uczyniliście" w Płocku i 64. Batalionem Lekkiej Piechoty w Płocku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama