Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sprzęt dla lecznic

Trwa finalizowanie zakupów sprzętu dla mazowieckich placówek medycznych z rezerwy kryzysowej uruchomionej przez samorząd Mazowsza.

To w sumie 10,5 mln zł, jakie w dwóch transzach decyzją zarządu województwa zostało przeznaczone w ramach rezerwy kryzysowej na walkę z koronawirusem. Z nich kupowane są m.in. respiratory, kombinezony ochronne, ssaki medyczne, oczyszczacze powietrza do dezynfekcji i przyłóżkowe aparaty RTG.

- Dziś finalizujemy zakupy m.in. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Już wkrótce trafią do niego m.in. ssaki medyczne. To sprzęt, o który placówka wnioskowała w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - informuje Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W ramach rezerwy kryzysowej konieczny sprzęt trafi też do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie - to 10 respiratorów. Jak podkreśla rzeczniczka, poszukiwanie i zakup sprzętu niezbędnego dla szpitali to teraz wyścig z czasem.

Obecnie zarząd województwa uruchamia projekt unijny, dzięki któremu możliwy będzie m.in. zakup niezbędnej aparatury medycznej i diagnostycznej, środków ochrony osobistej czy przeprowadzenie niezbędnych prac remontowo-budowlanych. Ze środku UE samorząd przeznaczy na ten cel 150 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama