Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bez opłat za parkowanie

Sytuacja epidemiczna w regionie jest dynamiczna - miasta takie, jak Ciechanów i Płock, wdrażają kolejne rozwiązania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Poszczególne urzędy miast i wsi realizują zalecenia służb sanitarnych mające na celu ochronę mieszkańców przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Praktycznie wszędzie zawieszono lub ograniczono czasowo bezpośrednią obsługę interesantów i zachęca się, aby bieżące sprawy lub płatności realizować drogą elektroniczną. W najbliższych dniach w wielu miejscach wdrożona zostanie pomoc zakupowa dla potrzebujących czy propozycje zdalnej oferty edukacyjnej dla dzieci i młodzieży spędzającej czas w domach.

 Za przykładem innych samorządów w Polsce także władze Ciechanowa i Płocka podjęły decyzję o zawieszeniu Strefy Płatnego Parkowania. Wszystko po to, aby ograniczyć kontakt mieszkańców z dotykowymi urządzeniami rozmieszczonymi na ulicach miast oraz chronić przed ewentualnym zachorowaniem służby obsługujące parkometry. Rozporządzenia te obowiązują od 17 marca.

W związku z ograniczeniem działania wielu instytucji i zakładów pracy wprowadzono również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, które zaczynają obowiązywać od 18 marca:

  • Ciechanów - autobusy będą kursowały według sobotniego rozkładu jazdy, z wyjątkiem linii nr 11 (Ciechanów – Opinogóra – Regimin), która będzie realizowana bez zmian.
  • Płock - zawieszono kursowanie linii nr 0, 10, 15, 24, 37, N1 i N3; w dni powszednie zawieszone zostaną dodatkowo wybrane kursy na liniach nr 3, 19 i 22; autobusy pozostałych linii objęte zostały mniejszymi zmianami. Pojazdy o nr. 22, 120, 130 i 140 pojadą według dotychczasowego rozkładu, ale nie wykonają tzw. kursów szkolnych. W soboty i niedziele rozkład jazdy tych linii nie zmienia się.

Zmiany wdrożono w ramach działań profilaktycznych, jak również z powodu zmniejszonej liczby korzystających z usług komunikacji miejskiej, którzy stosując się do zaleceń pozostają w domach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama