Nowy numer 13/2020 Archiwum

Prezydent Duda w Ciechanowie

Prezydent RP podczas briefingu w Ciechanowie zapewnił, że żywności nie zabraknie i jest jej pod dostatkiem. Andrzej Duda apelował też, by w tym trudnym czasie kierować się zasadą solidaryzmu.

Podczas briefingu prasowego przed Bankiem Żywności w Ciechanowie prezydent Andrzej Duda zapewniał, że osoby, które znalazły się z w trudnej sytuacji życiowej z powodu kwarantanny i mają problem z zakupieniem żywności mogą tę żywność uzyskać poprzez Ośrodki Pomocy Społecznej.

- Jesteśmy w Banku Żywności w Ciechanowie, który uczestniczy w opracowanym dosłownie wczoraj programie pomocy dla osób, które są w trudnej sytuacji życiowej, bo są objęte kwarantanną i nie mogą sobie same zrobić zakupów. Takie osoby, po pierwsze, będą wyszukiwane przez ośrodki pomocy społecznej. Po drugie proszę też wszystkich o to, aby informować, jeżeli wiedzą, że jest taka osoba - mówił Andrzej Duda w Ciechanowie.

Prezydent przypomniał też, że Bank Żywności i tak uczestniczy w programie operacyjnym pomocy żywnościowej, który właśnie został rozszerzony. - Chcę zapewnić, że żywności nie zabraknie. Jest jej bardzo dużo, absolutnie pod dostatkiem. Mamy to szczęście w naszym kraju, że rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe - mówił prezydent.

Apelował też o wrażliwość i solidarność społeczną. - Proszę o to, aby być wyczulonym, myśleć o swoich sąsiadach, być empatycznym i kierować się zasadą solidaryzmu - mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama