Nowy numer 13/2020 Archiwum

Ciechanów. Szpital zaostrza procedury

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki intensyfikuje działania profilaktyczne i wprowadza zakaz odwiedzania pacjentów na wszystkich swoich oddziałach.

Do tej pory zakaz odwiedzin obowiązywał jedynie na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym. Od wtorku 8 marca wprowadzono obostrzenia i zarządzenie dotyczy już wszystkich oddziałów szpitalnych.

Na oficjalnej stronie ciechanowskiej placówki znalazł się komunikat, z którego wynika, że decyzja ta podyktowana jest trudną sytuacją epidemiologiczną związaną z wysokim wskaźnikiem zachorowań na grypę sezonową oraz zagrożeniem związanym z koronawirusem. W przypadkach, kiedy zachodzi uzasadniona potrzeba spotkania z chorym przebywającym na jednym z oddziałów, konieczna będzie zgoda koordynatora oddziału lub lekarza dyżurnego.

Placówka zaleca również, aby ograniczyć do koniecznego minimum liczbę osób towarzyszących pacjentom zgłaszającym się do poradni specjalistycznych, poradni nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Zakaz będzie obowiązywał aż do odwołania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama