Nowy numer 24/2021 Archiwum

Odwołane ważne spotkania młodzieży

Nie odbędą się planowane w najbliższych tygodniach: diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę oraz diecezjalne spotkanie młodych w Niedzielę Palmową, które miało odbyć się w Ciechanowie.

Po konsultacjach z biskupem płockim Piotrem Liberą, ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny duszpasterz młodzieży, i ks. Marek Wilczewski, dyrektor Wydziału Katechetycznego płockiej kurii, poinformowali o odwołaniu dwóch ważnych spotkań młodzieży. Wszystko przez koronawirusa.

"W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie młodych ludzi, którzy w najbliższym czasie przystąpią do egzaminu dojrzałości, tegoroczna Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Płockiej na Jasną Górę zostaje odwołana. Decyzja ta podyktowana jest także apelem Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 marca 2020 r. o powstrzymanie się od organizowania imprez masowych oraz wskazaniem Głównego Inspektora Sanitarnego z 8 marca 2020 r., który rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych" – poinformował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej, który jest głównym organizatorem wydarzenia.

Pielgrzymka ta, która od ponad 40 lat była organizowana rokrocznie wiosną, była jednym z najliczniejszych tego typu spotkań maturzystów na Jasnej Górze. W tym roku została odwołana w związku z narastającym kryzysem sanitarnym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

"Jednocześnie zachęcamy serdecznie katechetów pracujących z maturzystami, aby 27 marca 2020 r. (planowany termin pielgrzymki) zorganizowali w kościołach parafialnych nabożeństwa Drogi Krzyżowej w intencji tegorocznych egzaminów dojrzałości, ale także w intencji wszystkich dotkniętych epidemią koronawirusa" – czytamy na profilu facebookowym Wydziału Katechetycznego.

Spotkaniu maturzystów na Jasnej Górze miał przewodniczyć bp Piotr Libera, zaś w Niedzielę Palmową z młodzieżą miał się spotkać bp Mirosław Milewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama