Nowy numer 24/2021 Archiwum

Bp Libera: Teraz potrzeba wielkiej troski i modlitwy

We wszystkich kościołach odczytano apel biskupa płockiego: "Proszę, abyśmy z wiarą, spokojem i roztropnością odpowiadali na niebezpieczeństwo w obliczu kryzysu sanitarnego, związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa".

To "mój serdeczny apel na Wielki Post" – napisał biskup, zwracając uwagę, że w obecnej sytuacji potrzeba wzmocnienia najlepszych postaw ludzkich i chrześcijańskich. Chodzi więc o potrzebę modlitwy i wyobraźni miłosierdzia, wdzięczności wobec tych, którzy kompetentnie i z narażeniem życia niosą innym pomoc, potrzebę solidarności i odpowiedzialności, zachowania właściwych reguł higienicznych i zdrowego rozsądku.

Dalej biskup zwraca uwagę na pilną potrzebę postawy pomocy i gotowości, zwłaszcza wobec ludzi starszych, chorych, cierpiących. Wielce wskazane jest jeszcze bardziej przeżywanie sąsiedzkiej solidarności przez najprostsze gesty życzliwości i zainteresowania. Zwłaszcza teraz potrzeba wielkiej duchowej krucjaty modlitewnej i wielkopostnych uczynków ofiarowanych w tej właśnie intencji.

Zwracając się do duszpasterzy, biskup płocki prosi, aby w każdej parafii w niedziele Wielkiego Postu śpiewano suplikacje, a w piątki suplikacji, a w piątki tego okresu odprawiano Msze w intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi służb sanitarnych oraz o łaskę wyzwolenia świata od szerzącej się choroby. Prosi, aby członkowie wspólnot i stowarzyszeń mobilizowali się do modlitwy, a także, jeśli będzie taka konieczność, organizowali codzienną pomoc i opiekę osobom starszym i cierpiącym w domach.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama