Nowy numer 24/2021 Archiwum

Młodzi idą do źródła - idź i ty!

Jeśli brakuje ci pomysłów na dobre przeżycie Wielkiego Postu, zajrzyj na stronę internetową Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Płockiej - nie czekaj, zainspiruj się!

To ostatnia szansa, aby zapisać się na rekolekcje wielkopostne, które KSM organizuje w MCEW Studnia w Płocku. Tegoroczne spotkanie potrwa od 13 do 15 marca.

"Do źródła...", bo taki jest temat rekolekcji, poprowadzą uczestników konferencje i rozważania ks. Dariusza Malczyka, notariusza w Sądzie Biskupim oraz ceremoniarza biskupiego. W programie m.in.: wspólne Msze św., konferencje, całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i grupki dzielenia. Rekolekcje odbywają się bez podziału na grupy wiekowe i mogą w nich wziąć udział również osoby spoza KSM. Ze sobą wystarczy zabrać Pismo Święte, notatnik i długopis, obuwie na zmianę oraz dobry humor - jak czytamy na stronie stowarzyszenia.

Zgłoszenia przyjmowane są do 8 marca na adres e-mail: ksmdplockiej@gmail.com. Koszt udziału to 120 zł/os. (100 zł - członkowie KSM).

Jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na kilkudniowy wyjazd rekolekcyjny - nic straconego. Można zainspirować się do innych inicjatyw, które młodzi prowadzą w czasie Wielkiego Postu i nie tylko. Na stronie www.ksmplock.pl można m.in. dołączyć się do akcji modlitewnej podjętej za kapłanów w diecezji lub wybrać się na cykliczne, formacyjne spotkania "STOProcent", podczas których będzie okazja, aby zatrzymać się i skierować swoje myśli w stronę Boga, Kościoła, ojczyzny oraz bliżej poznać młodzieżowe stowarzyszenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama