Nowy numer 13/2020 Archiwum

Autobusy bez "ciepłego guzika"

Komunikacja Miejska Płock rozszerza działania związane z profilaktyką na wypadek ewentualnego zagrożenia koronawirusem.

Od czwartku do odwołania zawieszona zostaje funkcja "ciepłego guzika" w pojazdach komunikacji miejskiej. Oznacza to, że na przystankach kierowcy będą otwierać drzwi automatycznie, tak aby ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami i jednocześnie zapewnić przepływ powietrza w autobusach. Po dojeździe do pętli, na czas postoju, kierowcy zostawią otwarte wszystkie drzwi w pojeździe.

To kolejne działanie profilaktyczne na KM Płock na wypadek wystąpienia koronawirusa. Od 30 stycznia zaostrzono procedurę mycia autobusów. Codziennie dezynfekowane są w pojazdach poręcze, przyciski, kasowniki i biletomaty, czyli te miejsca, z którymi pasażerowie mają najczęstszy kontakt.

Spółka KM Płock włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjną dotyczącą koronawirusa prowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia i GIS. Pasażerowie mogą zobaczyć podstawowe informacje na ten temat m.in. na monitorach w autobusach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama