Nowy numer 24/2021 Archiwum

Profilaktyka jest najważniejsza

Przed wybranymi szpitalami na Mazowszu m.in. w Płocku i Ciechanowie odbyły się ćwiczenia na wypadek rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak podało biuro prasowe Wojewody Mazowieckiego, w Płocku, Ostrołęce, Ciechanowie, Radomiu, Siedlcach i Warszawie odbywają się ćwiczenia przeprowadzone przez szpitale we współpracy z Państwową Strażą Pożarną.

Celem ćwiczenia jest przygotowanie się na ewentualność rozbicia i uruchomienia polowej izby przyjęć, dedykowanej na przyjęcie chorych zakażonych lub podejrzanych o zakażenie COVID-19. Chodzi o przygotowanie się na każdy możliwy scenariusz rozprzestrzeniania się wirusa.

Na Mazowszu północnym w ćwiczenia zaangażowane są: Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku i Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wprowadził stan podwyższonej gotowości w podmiotach medycznych na terenie województwa. Oznacza to możliwość zlecenia szpitalom m.in. zwiększenia bazy łóżek zakaźnych, przekształcenie oddziału w oddział zakaźny oraz zwiększenie obsady personelu.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację na Mazowszu i jest gotowe do podjęcia działań wynikających z odpowiednich procedur.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama