Nowy numer 48/2020 Archiwum

Z mroku do światła

To już ostatnia szansa, aby zarezerwować miejsce na jeden ze spektakli Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku, które wystawiane będzie w soboty i niedziele Wielkiego Postu.

Salezjanie z Czerwińska zapraszają na kolejną wielkopostną odsłonę Misterium Męki Pańskiej, które poprzez środki teatralne ma sprowokować do refleksji nad sensem cierpienia oraz tajemnicą śmierci i zmartwychwstania Zbawiciela. Może być też swoistą formą rekolekcji.

Jak opisują ten spektakl sami twórcy, "tegoroczne Misterium zostanie opowiedziane z perspektywy Żydowskiej Paschy i Liturgii Wielkiej Soboty; będzie to przejście z niewoli do wolności - z mroku do światła - od krzyża do Zmartwychwstania, które jest wydarzenie bez precedensu w dziejach świata".

W roku 50. rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Czerwińskiej twórcy Misterium chcą podkreślić także rolę Maryi, która współcierpiała w czasie męki swego Syna. Spektakl poprzedzi też wyjątkowa etiuda związana ze zwycięską Bitwą Warszawską 1920 roku, zwaną Cudem na Wisłą.

Misterium będzie wystawiane w soboty i niedziele Wielkiego Postu (7-8 marca, 14 - 15 marca, 21-22 marca, 28029 marca oraz 4-5 kwietnia) w godz.: sobota: 10.00, 14.00, 16.00 i niedziela: 11.00, 14.00.

Trwa wciąż rezerwacja telefoniczna i elektroniczna miejsc na dostępne terminy (tel. kom. 604 099 576 - w czasie dni roboczych oraz e-mail: c.misterium@gmail.com). Więcej informacji na stronie www.misterium.bosco.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama