Nowy numer 13/2020 Archiwum

Ekspresowa Ewangelia

W tym roku młodzież dała prowadzić się słowom prymasa Wyszyńskiego, a on pokazał im, że to dobry czas na spowiedź, Eucharystię i świadectwo.

Do Ośrodka Caritas w Popowie przyjechało ponad 90 młodych osób. Najmłodsi uczą się w V klasie szkoły podstawowej, najstarsi – studiują. – Czuję się tu jak w rodzinie. To ostoja w codziennym zgiełku. Tu są osoby, które potrafią się zrozumieć i budują na tych samych wartościach – mówi Weronika, animatorka z Płocka.

To, jak ważne jest dla młodych poczucie wspólnoty i akceptacji, widzi także ks. Piotr Gadomski, współprowadzący tegoroczne rekolekcje. – Wspólnota uczy wiary. Kiedy widzę, jak młodzi prowadzą akcje ewangelizacyjne, jak zajmują się młodszymi, jak organizują spektakle i koncerty, żeby mówić innym o Chrystusie, to jestem pełen uznania dla nich – mówi.

Obok Eucharystii i konferencji znalazło się miejsce na ewangelizację nowoczesnymi środkami. Przedpremierowy pokaz spektaklu „Ekspresowa Ewangelia”, nad którym przez ostatnie miesiące pracowała grupa teatralna Talitha Kum formująca się w Laboratorium Wiary, poruszył widownię. Przedstawienie składa się z fragmentów ewangelicznych przypowieści opowiedzianych przez młodych aktorów w sposób bardzo dojrzały i bliski współczesnemu człowiekowi.

– Spektakl jest o miłości. Takiej miłości do końca, czyli o tym, co Bóg czyni dla człowieka, jak pragnie go uratować. A robi to na różne sposoby. Postaci szybko się zmieniają, dlatego i aktorzy, i widzowie muszą być uważni – mówi ksiądz proboszcz Jacek Gołębiowski. Spotkanie w Popowie zatytułowane „Czas to miłość” nawiązywało do nauczania kard. Wyszyńskiego. Od czasu, kiedy żył prymas, wiele się zmieniło, ale nie to, że młodzi potrzebują wyrazistych autorytetów i cenią autentyczność.

– Tylko święci przyciągają. Wiem, że to brzmi górnolotnie, ale świętość jest drogą do ewangelizacji. Młodzi przyjdą, kiedy będą widzieć, że żyjemy Ewangelią, mamy czas dla Boga, czas na modlitwę, czas dla nich. Prawdziwość zawsze będzie w cenie – podsumował ks. Gołębiowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama