Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bogu dzięki, że są...

Kiedy w centralnym miejscu świątyni staje drewniany krucyfiks-relikwiarz Jana Pawła II, to znak, że na modlitwie spotkali się papiescy rycerze. Nie inaczej było podczas erygowania 7. chorągwi płockiej komandorii w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.

Dziękuję Bogu za tych siedmiu braci z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wstępują w szeregi Rycerzy Jana Pawła II. Sami chcieli podjąć tę formację, bo widzą, jak trudny jest czas dla naszej wiary, jak wiele jest wyzwań – mówił w czasie Mszy św. ks. Jan Jóźwiak, proboszcz ciechanowskiej parafii.

Wielu nie może się nadziwić, że to młode stowarzyszenie tak szybko rośnie w siłę. Szczególnie widoczne jest to w naszej diecezji, gdzie istnieje już 7 chorągwi, a w najbliższym czasie planowane są inauguracje kolejnych trzech.

– To niezwykłe, bo zakładanie kolejnych parafialnych wspólnot naszego stowarzyszenia, tworzenie ich od zera nie jest dziś łatwe, a w naszej diecezji jest tylu chętnych. Jestem osobiście przeświadczony, że to zasługa bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego, który patronuje temu dziełu – mówił Janusz Paczkowski, komandor Rycerzy Jana Pawła II w diecezji płockiej. W niedzielnych uroczystościach wziął również udział najmłodszy członek stowarzyszenia, 11-letni Mikołaj. Największe wrażenie robi na nim mantula, którą dostał podczas ubiegłorocznego ślubowania w Smardzewie.

– Wstąpiłem do bractwa po Pierwszej Komunii syna. Już wtedy Mikołaj chciał iść w moje ślady. Czekaliśmy, żeby dojrzał trochę w tym postanowieniu, ale on nie odpuścił. Jest systematyczny, chętnie się ze mną modli, rozważa słowo Boże. Nie zmuszam go do tego, sam wykazuje inicjatywę – mówi tata Mikołaja, rycerz chorągwi z Glinojecka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama