Nowy numer 14/2020 Archiwum

Modlitwa jak laurka

Po raz 4. zorganizowano diecezjalne obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka, tym razem w Ciechanowie.

W parafii św. Piotra Apostoła bp Mirosław Milewski dziękował seniorom za to, że są stróżami pamięci i troszczą się o życie religijne w rodzinach.

Zachęcał, aby rozmawiali z młodzieżą o historii Polski i nie wstydzili się opowiadać o osobistych przeżyciach z czasu wojny, komunizmu czy stanu wojennego. – Zachęcam, byście opowiadali dzieciom i młodzieży to, co pamiętacie, byście to spisywali i zostawiali w rodzinach. Poczujcie się nauczycielami historii, bo „rodzina, która pamięta, ma przyszłość” – dodał biskup.

Ksiądz Wojciech Kućko podkreślał, że pomysł na takie coroczne świętowanie inspirowany był nauczaniem papieża Franciszka, który często mówi o potrzebie troski o seniorów. – Wzięliśmy sobie tę naukę do serca – mówił dyrektor Wydziału ds. Rodzin kurii diecezjalnej. Laurką dla seniorów były jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama