Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dobry czas dla ducha

Zapoznaj się z kalendarzem najważniejszych wydarzeń duszpasterskich najbliższych 12 miesięcy w diecezji płockiej.

Choć główne z nich będą miały miejsce 18 maja w Watykanie przy grobie św. Jana Pawła II i 7 czerwca w Warszawie, to każda parafia i wspólnota są zaproszone do głębokiego ich przeżywania. Chodzi przede wszystkim o to, aby za tymi wydarzeniami szedł duch tych wielkich Polaków, który przełoży się na konkretne postawy, głębsze zaangażowanie i dojrzałą odpowiedzialność za sprawy wiary i Kościoła.

Próbuje to czynić m.in. Wydział do spraw Rodzin kurii diecezjalnej, który organizuje serię spotkań dla konkretnych grup i stanów w diecezji, z okazji dnia babci i dziadka, dnia kobiet, czy dnia matki.
Z nową inicjatywą występuje również duszpasterstwo młodzieży, które od 22 lutego do niedzieli Zesłania Ducha Świętego zaprasza codziennie o 21.00 do modlitwy on-line Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nosi ona nazwę Stu dni w "Studni".

Warto zwrócić uwagę na to, co się dzieje wokół sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, bo sprawnie posuwa się naprzód budowa nowej świątyni, pojawiają się też wciąż nowe inicjatywy i pomysły na promocję tego świętego miejsca.

Warto w tym roku nawiedzić nasze sanktuaria maryjne: zwłaszcza Smardzewo z koronowanym przed rokiem obrazem Matki Bożej Różańcowej, a także Żuromin, Osiek Rypiński i Czerwińsk, które obchodzą okrągłą rocznicę koronacji maryjnych wizerunków.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama