Nowy numer 04/2020 Archiwum

Abyśmy zawsze szukali Boga

Przez Gąbin po raz czwarty przeszedł Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli w parafii św. Mikołaja w Gąbinie przeszedł po raz czwarty - i jak co roku zgromadził rzesze wiernych, którzy podążając za Mędrcami oddali hołd Jezusowi. Jego organizatorem był ks. proboszcz Andrzej Świderski i burmistrz Krzysztof Jadczak, nad bezpieczeństwem czuwali gąbińscy strażacy.

Ksiądz proboszcz, odwołując się w homilii do pierwszego pokłonu Mędrców w Betlejem, powiedział: - Trudno im było z tej mozaiki wielobóstwa wybrać prawdziwego, jedynego Boga, którym jest Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba. Więc uczeni mężowie postanowili rozwiązać wszelkiego rodzaju wątpliwości, odwołując się do nauki i pielgrzymując do miejsca, gdzie urodził się wyczekiwany Mesjasz. I właśnie Jemu, w duchu wschodniego zwyczaju, padając na twarz, oddali pokłon i złożyli dary: złoto, kadzidło, mirrę. Ci Mędrcy chcą nam wszystkich powiedzieć, byśmy niezależnie od okoliczności zawsze szukali Pana Boga, zawsze do Niego zmierzali, a gdy już Go znajdziemy, mocno przy Panu Bogu trwali. Chcą jeszcze nam powiedzieć, że na tej drodze ważne są troska o wzrost wiary i życie tym darem.

- Niech każdy z nas złoży w duchu u stóp Nowonarodzonego Pana dary ze swego życia: wyznając wiarę, prosząc o jej umocnienie i o wytrwałość - akcentował ks. Świderski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama