Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z potrzeby serca pomagają rodakom

Płocka Fundacja "Cokolwiek uczyniliście" prowadzi zbiórkę darów dla Polaków w litewskich Solecznikach.

Potrzebna jest przede wszystkim żywność długoterminowa, słodycze i środki czystości.

12 grudnia do Polaków na Wileńszczyźnie, zamieszkałych w regionie solecznickim, zawiezie je delegacja, która przekaże osobiście dary.

- Naszym celem jest nie tylko zawiezienie pomocy materialnej, ale pokazanie naszą obecnością związku między Polakami w ojczyźnie, i na Kresach. Chcemy, aby widzieli, że o nich pamiętamy - mówi Witold Wybult, prezes Fundacji "Cokolwiek uczyniliście", która powstała ponad rok temu z inicjatywy ks. prof. Wojciecha Góralskiego.

Przed ubiegłorocznymi świętami do polskich rodzin na Litwie trafiło z Płocka 300 paczek. W wakacje fundacja zorganizowała kolonie dla dzieci z regionu solecznickiego.

Ten most pomocy został stworzony w dużej mierze dzięki współpracy z tamtejszą Wspólnotą Miłosierdzia, kierowaną przez Tadeusza Romanowskiego w Solecznikach, które są kolebką polskości na Litwie. To dzięki Wspólnocie dary trafią do wskazanych domów. - Pomoc trafi zarówno do starszych osób, jak do kolejnych pokoleń Polaków, którzy tam już się urodzili i mieszkają - mówi W. Wybult.

Wspomniane produkty i chemię można przynosić do kilku punktów: na Stary Rynek 5 lok. 5, do parafii św. Jadwigi Królowej (w niedziele po Mszach św. o 9.00, 11.00 i 18.00 oraz w czwartki od 15.00-18.00), a także na Stanisławówkę.

Akcja trwa do 10 grudnia, poza Płockiem także w Gostyninie i Sochaczewie, a wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 696-878-206 oraz 505-079-260. Fundację "Cokolwiek uczyniliście" wspiera w tym dziele Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Stowarzyszenie Historyczne im. 11 GO NSZ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama