Nowy numer 50/2019 Archiwum

Bóg, ojczyzna i pasja

Myśliwi złożyli ślubowanie przy ołtarzu św. Huberta w Malużynie i modlili się za ojczyznę.

Wprowadzenie sztandarów, odsłonięcie obrazu św. Huberta, wypominki myśliwskie i Msza św. oraz modlitwa za ojczyznę na cmentarzu – tak bogaty przebieg miał tegoroczny Hubertus.

W zabytkowym kościele, na skraju lasów, po raz 29. spotkali się myśliwi i leśnicy. – Przez myśliwskie ślubowanie przy ołtarzu św. Huberta odnawiamy dziś naszą myśliwską pasję: nie tylko do polowania, ale do spotkań na łonie przyrody, wspólnej pracy i inicjatyw oraz zaangażowania społecznego. Pomóżmy młodym w odkrywaniu i podtrzymywaniu ich dobrych pasji, bo często wydają się znużeni i zrezygnowani. Pamiętajmy też, że to Bóg jest dawcą przyrody ojczystej i to On dał nam taką pasję. Wielu, niestety, o tym zapomina – mówił w czasie Mszy św. ks. Piotr Siołkowski z Czernikowa, który jest kapelanem Koła Łowieckiego „Łabędź” w Bieżuniu. Myśliwi i leśnicy spotykają się w Malużynie od 1990 roku. Od kilkunastu lat obchody te mają charakter diecezjalny, a ich organizatorem jest ks. kan. Krzysztof Kozłowski, diecezjalny duszpasterz myśliwych. – Spotykamy się przy ołtarzu św. Huberta i przy mogiłach żołnierzy poległych w obronie ojczyzny, którzy spoczywają na cmentarzu w Malużynie, bo chcemy łączyć naszą pasję do myślistwa i przyrody z umocnieniem naszej wiary i miłością do ojczyzny – wyjaśnia ks. Kozłowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama