To była najpiękniejsza procesja z darami, w której obok darów ołtarza złożono rezultaty pracy osób niepełnosprawnych wykonanych na warsztatach terapii zajęciowej z Płocka i okolic.
Po raz 20. kościół w płockiej Imielnicy stał się miejscem spotkania środowisk osób niepełnosprawnych z Płocka i okolic, oraz ich rodzin.
- Ci nasi bracia i siostry potrzebują życzliwej troski, zainteresowania i miłości, i otrzymują ją od was: rodzin, opiekunów i wychowawców. Należy się wam wielki szacunek i wdzięczność, bo przez was dzieje się wielkie dobro w Płocku i okolicach. Sami wiecie najlepiej, że w waszej pracy potrzeba wielkiej mocy Bożej i cierpliwości, aby osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom żyło się godniej i lepiej. Nie możemy z tego wysiłku zrezygnować - mówił w kazaniu ks. kan. Ryszard Paradowski, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła.
W czasie Mszy św. do ołtarza w procesji z darami, obok chleba i wina podopieczni warsztatów terapii zajęciowej przynieśli własnoręcznie wykonane obrazy, rzeźby, różaniec, witraże i inne ozdoby. - Każdy z nich chwali Pana Boga jak umie - mówi Marlena Stachowicz, kierownik warsztatów przy parafii św. Jakuba.
Następnie w hali Szkoły Podstawowej nr 20 w Borowiczkach odbyło się spotkanie integracyjne "Razem możemy więcej". W jego programie znalazły się zabawy przy muzyce i zawody sportowe, konkursy, loteria i kiermasz. - Najważniejsze, że takie osoby mają się gdzie spotkać i w takim dniu nie muszą zadręcza się samotnością i swoimi problemami. Mogą się sobą cieszyć i miło spędzić czas - dodaje Marlena Stachowicz.
W organizację 20. spotkania integracyjnego włączyła się parafia św. Jakuba Apostoła, warsztaty terapii zajęciowej, samorząd miasta, Szkoła Podstawowa nr 20, wolontariusze i Płockie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Dodajmy, że działalność WTZ w Płocku-Imielnicy jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urzędu Miasta Płocka.
ks. Włodzimierz Piętka