Nowy numer 46/2019 Archiwum

Miał swoją tajemnicę

Ksiądz Lech Grabowski, dawny dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Płocku, to jedna z takich postaci, na temat której można by zrealizować nie tylko jedno spotkanie wspomnieniowe.

Czy należał on do „ludzi dialogu”, o jakich ma opowiadać cykl w Towarzystwie Naukowym Płockim, zainicjowany przez ks. prof. Ireneusza Mroczkowskiego? Szczególnie że pod koniec życia, jak wspominano na spotkaniu, powoli zamykał się w sobie. – Mieliśmy wrażenie, że zabiera ze sobą jakąś tajemnicę... – zauważył ks. dr Tadeusz Kozłowski, oficjał sądu biskupiego w Płocku, który miał to szczęście być jednym ze studentów ks. Grabowskiego jako alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

Dostępne jest 23% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama