Nowy numer 24/2021 Archiwum

Miejsce zamyśleń różańcowych

Biskup Milewski poświęcił Dróżkę Różańcową zaprojektowaną w przykościelnym ogrodzie parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

Biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. inaugurującej kolejny rok działalności płońskiej Akademii ABC Chrześcijaństwa. Przy tej okazji poświęcił ukończoną przed kilkoma dniami instalację, którą tworzą umieszczone na naturalnym granicie, odlane z brązu płaskorzeźby przedstawiające poszczególne tajemnice Różańca.

- Pierwszy proboszcz tej parafii, śp. ks. kan. Romuald Jaworski, wykupił teren w pobliżu kościoła z myślą o stworzeniu ogrodu. Codziennie przychodzi tu wiele osób, szczególnie mamy z małymi dziećmi i ludzie starsi cenią sobie naszą parafialną przestrzeń. Budując ścieżkę różańcową, chcemy spełnić testament ks. Jaworskiego i stworzyć miejsce nie tylko do odpoczynku, ale również do modlitewnych zamyśleń - mówił w lipcu ks. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii.

- W naszej parafii istnieje 13 kół Żywego Różańca, a 700 osób podejmuje modlitewną inicjatywę Różańca rodziców w intencji dzieci. W świątyni na Różańcu spotykają się dzieci, młodzież i dorośli. Również od chwili śmierci papieża Jana Pawła II każdego drugiego dnia miesiąca odmawiamy Różaniec. To troska o rozwój duchowy przyświecała nam, kiedy postanowiliśmy zbudować Dróżkę Różańcową w naszym parafialnym ogrodzie. Ten projekt właśnie ukończyliśmy. Dziękuję za wkład w budowę dzieła, które będzie służyć wszystkim przybywającym do naszego ogrodu - tymi słowami ks. dziekan Sajewski zwrócił się do bp. Milewskiego z prośbą o poświęcenie ukończonej ścieżki.

- Niech te alejki będą dla was i zachętą, i jednocześnie wyrzutem, aby Różaniec odmawiać w październiku i przez cały rok - powiedział biskup.

Zarówno świątynię jak i Dróżkę Różańcową zainstalowaną w ogrodzie można odwiedzać przez cały dzień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama