Nowy numer 42/2019 Archiwum

Anioły w Muzeum Diecezjalnym w Płocku

Do 10 sierpnia w Muzeum Diecezjalnym w Płocku można oglądać wystawę prac Zofii Samusik-Zaremby.

To już trzecia wystawa prac artystki w muzeum na Tumskim Wzgórzu, wcześniejsze były poświęcone kapliczkom i aniołom. Teraz przyszła kolej na "Fantazje". - Malując te obrazy, byłam pełna zapału i fantazji. I taki właśnie stan mojego ducha oddaje tytuł tej wystawy - mówi artystka.

48 niewielkich prac zostało wykonanych metodą akrylową na papierze.

- Nawiązują one do przeszłości lub wyobrażeń, które mogły zaistnieć. Co charakterystyczne, wszystkie prace są rozpoczęte, ale nie zakończone, a w związku z tym trochę tajemnicze. Inspiracją była dla mnie poezja Cypriana Kamila Norwida. Jest to moje opowiadanie o nierealnym świecie - wyjaśnia malarka.

Zofia Samusik-Zaremba jest płocczanką, nauczycielką i wychowawczynią płockich szkół średnich, przez 28 lat wiele lat zawiązaną z Muzeum Mazowieckim. Jej wystawę w Muzeum Diecezjalnym można oglądać do 10 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL