Nowy numer 41/2019 Archiwum

Płońsk. Różaniec wśród kwiatów

W ogrodzie parafii św. Maksymiliana Kolbego powstaje wyjątkowa ścieżka, która ma pomóc wszystkim odwiedzającym to miejsce spotkać Boga wśród pięknej przyrody.

Dróżkę utworzą umieszczone na naturalnym granicie, odlane z brązu płaskorzeźby przedstawiające poszczególne tajemnice Różańca. W zaciszu przykościelnej zieleni można już rozważać tajemnice radosne, które jako pierwsze stanęły na zaplanowanym miejscu. Pozostałe, w zależności od posiadanych pieniędzy, będą systematycznie uzupełniane. Ksiądz proboszcz Zbigniew Sajewski ma nadzieję, że za miesiąc uda się skompletować całą ścieżkę.

- Pierwszy proboszcz tej parafii, śp. ks. kan. Romuald Jaworski, wykupił teren w pobliżu kościoła z myślą o stworzeniu ogrodu. Chciał, żeby było to miejsce odpoczynku pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, który utworzył oraz przestrzeń sprzyjająca wyciszeniu i modlitwie. I tak się stało. Korzystamy z uroków tego miejsca. Od dwóch lat, właśnie w okresie letnim w ogrodzie organizujemy spotkania dla osób niepełnosprawnych. Codziennie przychodzi tu wiele osób, szczególnie mamy z małymi dziećmi i ludzie starsi cenią sobie naszą parafialną przestrzeń. Budując ścieżkę różańcową, chcemy spełnić testament ks. Jaworskiego i stworzyć miejsce nie tylko do odpoczynku, ale również do modlitewnych zamyśleń - opowiada o projekcie ks. Zbigniew Sajewski, proboszcz płońskiej parafii.

Zarówno świątynię, jak i jej barwny ogród można odwiedzać przez cały dzień, przychodząc na modlitwę lub po chwilę wytchnienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL