Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dotrzymali słowa w Rostkowie

Młodzież z diecezjalnego KSM-u spotkała się w diecezjalnym sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

To miał być rajd, ogólnopolski, z Rostkowa do Zabawy, od św. Stanisława Kostki do bł. Karoliny Kózkówny. Takie były zamierzenia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na te wakacje, ale niestety, nie doszedł on do skutku. Mimo wszystko nasz diecezjany KSM spotkał się w Rostkowie na bardzo udanym wakacyjnym zlocie. - Choć rajd nie doszedł do skutku, postanowiliśmy się spotkać w naszym diecezjalnym gronie na dniu skupienia w obronie życia, a więc w tej samej intencji, w której miał odbyć się rowerowy rajd - mówi Małgorzata Roman, prezes KSM Diecezji Płockiej.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób z: Lipowca, Strzegowa, Sońska, Płońska, Przasnysza, Płocka (par. św. Wojciecha) i  Rostkowa. - Ważne, że się spotkaliśmy. Mieliśmy fantastyczne popołudnie przy grillu i wspólnej zabawie, a potem modlitwę i skupienie w sanktuarium - powiedzieli Julia, Natalia, Sylwia, Stella, Sebastian i Robert. Pochodzą z różnych miejscowości: z Płońska, Strzegowa, Sońska, a do KSM-u trafili przez zachętę przyjaciół, katechety albo księdza. I jak sami potwierdzają, ta wspólnota pomogła im wykrzesać z siebie odwagę, pomogła im świadczyć o Bogu i swojej wierze, choć czasami inni tego nie rozumieją. - Ja trafiłem tu przez pasję do teatru, bo w naszym parafialnym KSM-mie istnieje koło teatralne. Wiedziałem, że to jest dla mnie, a potem poszedłem dalej w doświadczenie wspólnoty i wiary - mówi Robert.

- Dziś łatwo się pogubić w świecie realnym i wirtualnym, we współczesnej kulturze i ideach. Pamiętajcie, że naprawdę czymś realnym jest kultura życia i kultura śmierci. Zwolennicy jednej i drugiej opcji uważają, że chcą dobra, lecz pierwsi rozwiązując problem świata, chcą ocalić każdego człowieka, drudzy są gotowi go wyeliminować. Czy będziemy miłośnikami ludzi, czy dobrodziejami tego świata? Tu chodzi o ocalenie człowieka i o wiarygodne świadectwo żywej wspólnoty. To jest zadanie na dziś dla każdego z nas i dla KSM-u - mówił do młodych ks. Michał Fordubiński, ich diecezjalny opiekun.

Mszy św. przewodniczył ks. Mariusz Marciniak, wikariusz parafii w Sońsku oraz neoprezbiter ks. Łukasz Rogowski, przyjaciel KSM DP, który na zakończenie liturgii udzielił zgromadzonym prymicyjnego błogosławieństwa, które wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL