Nowy numer 48/2020 Archiwum

Vistula z tangiem

W sierpniu na Vistula Folk Festival Płock będzie gościł m.in. zespół Gran Ballet Argentino.

Znana jest już jedna z gwiazd tegorocznej, ósmej już edycji płockiego festiwalu, który przybliża tradycje muzyczno-taneczne różnych zakątków świata. To argentyński zespół, który tworzą znakomici muzycy, śpiewacy i aktorzy, przybliżający temperament i mentalność Argentyńczyków oraz cechy wyróżniające folklor poszczególnych regionów swojego kraju.

W repertuarze grupy można znaleźć tango argentino, w którym artyści oddają klimat tawern Buenos Aires, i tańce regionalne, ukazujące różne oblicza Argentyny. Występy zespołu zawsze są niezwykle żywiołowe i potrafią oczarować każdą widownię.

Tegoroczna odsłona Vistula Folk Festival potrwa od 20 do 25 sierpnia. Goście zaprezentują się na kilku koncertach, m.in. na płockiej starówce, na Podolszycach i w amfiteatrze.

VFF został reaktywowany w 2012 r. po kilkudziesięciu latach przerwy. Od tamtej pory każdego roku w Płocku goszczą zespoły z różnych krajów, dając mieszkańcom okazję poznania folkloru Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk.

Dotychczas w ramach festiwalu gościliśmy w Płocku zespoły z Ukrainy, Gruzji, Brazylii, Meksyku, Nowej Zelandii, Tajlandii, Węgier, Słowacji, Tajlandii, Białorusi, Rosji, Dagestanu, Łotwy i Serbii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama