Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rekolekcje na dobry początek wakacji? Poproszę!

Powoli pakują plecaki, szykują dobre buty. Ruch Rodzin Nazaretańskich naszej diecezji szykuje się do wyjazdu na doroczną formację duchową w góry. Znajdzie się jeszcze miejsce, które czeka... na ciebie?

Spotkanie w Bańskiej Wyżnej wieńczy całoroczną pracę duchową w Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Schemat rekolekcji od lat jest ten sam i może właśnie ta stałość nieustannie przyciąga na Podhale całe rodziny, studentów i młodzież szkolną. Uczestnicy rekolekcji od lat odwiedzają m.in. sanktuarium na Bachledówce, na Krzeptówkach, w Ludźmierzu, Wiktorówki i dużo chodzą po górach.

- Najbardziej wartościowe jest spotkanie całej tej wspólnoty. Bogactwo i wyjątkowość tych kilku dni dla mnie osobiście zamyka się w trzech sprawach: wiem, że spotkam tam ludzi, którzy idą w tę samą stronę. To pokazuje, że nie jestem sam na tej drodze, że są inni, którzy podobnie myślą i czują. Nie rozbijam się niepotrzebnie o ludzi, którzy mają inną hierarchię wartości. Po drugie, jadę tam, żeby dowiedzieć się czegoś o sobie, bo dzięki przebywaniu wśród innych, mogę skonfrontować moje podejście do pewnych spraw, zobaczyć, jak odbierają to inni. To działa tylko na plus. Wreszcie najważniejsze - to codzienna dawka treści duchowych, które będą mnie ubogacać poprzez wspólnotowe, czy indywidualne rozważania. Kto raz pojechał szukać Boga na Podhale, potrafi poukładać obowiązki tak, aby móc tu wracać - odpowiada Piotr Kowalski, animator RRN z Nasielska, który na rekolekcje wybiera się po raz 16.

W programie jest codzienna medytacja, Eucharystia, grupki dzielenia i wspólny Apel Jasnogórski poprzedzony adoracją Najświętszego Sakramentu w drewnianym wnętrzu góralskiego kościółka, a wszystko to jest wkomponowane w wędrówkę szlakami Podhala. Jeśli ktoś chciałby spędzić ten czas z Bogiem, w braterskiej wspólnocie, powinien jak najszybciej zgłosić się do organizatorów.

- Nie kończymy zapisów. Nigdy nie stawiamy granicy łasce, bo nie wiadomo kiedy Pan Bóg zechce kogoś do nas skierować – mówi diecezjalny moderator RRN, ks. Cezary Siemiński.

Rekolekcje potrwają od 29 czerwca do 7 lipca. Zapisy pod numerem tel.: 510 027 425.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama