Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wisła może być groźna

W Płocku ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe od środy rana do odwołania.

Prezydent Płocka ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta Płocka. Pogotowie obowiązuje od 29 maja od 5 rano do odwołania.

Mieszkańców i pracodawców zobowiązuje się do zabezpieczenia przed zatopieniem lub usunięcia ze stref bezpośredniego i potencjalnego zagrożenia powodzią substancji zagrażających środowisku.

Regionalne Centrum Bezpieczeństwa (RCB) apeluje, by nie zbliżać się do rzek. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitoruje sytuację na podległym terenie.

Stan wody rzeki Wisły w Płocku o godz. 5.00 rano był następujący: Grabówka - 258 cm (ostrzegawczy 248 cm, alarmowy 278 cm); PKN Orlen - 609 cm (ostrzegawczy 670 cm, alarmowy 700 cm); Brama przeciwpowodziowa - 164 cm (ostrzegawczy 207 cm, alarmowy 237 cm

Pogotowie powodziowe ogłosił także starosta płocki. W powiecie Wisła przekroczyła już stan alarmowy. Alarm obowiązuje w gminach: Bodzanów, Gąbin, Mała Wieś, Nowy Duninów, Słupno, Słubice i Wyszogród.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL