Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szczęście jest tu

Raz do roku na płocką scenę, gdzie występują kabarety i grają rozmaite zespoły, przychodzi Jezus... Tak było i 24 maja.

Tym razem Wieczór Chwały w wypełnionym po brzegi amfiteatrze przygotowywany przez salezjańskie duszpasterstwo Petroklezja, nosił tytuł „Będzie dobrze!”. To nie płytkie pocieszenie.

– Będzie dobrze, ale z Bogiem – wybrzmiało na spotkaniu, podczas którego na scenie pojawiło się ponad 80 młodych ludzi tańczących, śpiewających, odgrywających dramy. – Wszystko jest tu ważne, piękne, ciekawe: i śpiew, taniec, i elementy teatru, ale głównym celem tego wieczoru, który raz do roku odbywa się poza płocką Stanisławówką, jest spotkanie z żywym Bogiem w Najświętszym Sakramencie, przypominał ks. Adam Węgrzyn SDB, duszpasterz Petroklezji. Młodzież postanowiła tym razem pokazać na scenie zagubienie współczesnego człowieka, który jak ewangeliczny syn marnotrawny bierze swoją część ojcowizny i szuka szczęścia w świecie.

– Przecież mamy XXI wiek! – słychać co rusz w scence, w której bohater zanurza się w świat wiecznej balangi, uzależnień, hazardu, związków bez zobowiązań. Ale póki żyjemy, zawsze jest czas, by zmienić kurs życia, jak przypominali w tej historii młodzi z Petroklezji. Czas, by wrócić do miłosiernego Ojca. – Dzięki wam, waszym talentom, a przede wszystkim dzięki naszej wspólnej adoracji Jezus rzeczywiście obecny był na wiślanej skarpie, tak jak przedstawia to jedna ze scen na polichromii katedralnej – powiedział bp Piotr Libera.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama