Nowy numer 3/2021 Archiwum

Idą z błogosławieństwem biskupa

Na nowe odcinki pracy: do seminarium duchownego, domu seniora "Leonianum", na studia i do Centrum Formacji Misyjnej biskup płocki kieruje kilkunastu księży.

Proboszczami parafii zostają ich dotychczasowi administratorzy:

Ks. Grzegorz Bednarczyk, administrator parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. Krzysztof Błaszczak, administrator parafii pw. św. Wawrzyńca w Rogotwórsku, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. Adam Brzeziński, administrator parafii pw. św. Floriana w Chamsku, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. Waldemar Dziewulski, administrator parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kurowie, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. Rafał Gutkowski, administrator parafii pw. św. Mikołaja w Duninowie, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. Jerzy Jakubowski, administrator parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. Grzegorz Mazurkiewicz, administrator parafii pw. św. Aleksego w Płocku-Trzepowie, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. Rafał Michalak, administrator parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dziektarzewie, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. Grzegorz Nowomiejski, administrator parafii pw. św. Stanisława Kostki w Wojnówce, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. Sławomir Szumski, administrator parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Węgrze, mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. Bogdan Zalewski, administrator parafii pw. św. Małgorzaty w Rokiciu, mianowany proboszczem tej parafii.

 

Do centralnych instytucji diecezjalnych, duszpasterstw specjalistycznych, na studia oraz na misje zostają skierowani następujący księża:

Ks. dr Grzegorz Adamiak, po powrocie z pracy duszpasterskiej w Islandii, z dniem 1 sierpnia 2019 r. jest mianowany dyrektorem ds. ekonomicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku.

Ks. Bartosz Leszkiewicz, pracownik Archiwum Diecezjalnego i Biblioteki WSD w Płocku, z dniem 1 lipca 2019 r. mianowany rezydentem w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku i skierowany do pomocy duszpasterskiej w tejże parafii.

Ks. Kamil Kowalski, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Zegrzu, z siedzibą w Woli Kiełpińskiej, na własną prośbę z dniem 1 września 2019 r. skierowany do Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, przed wyjazdem do pracy misyjnej w Zambii.

Ks. Wojciech Piórkowski, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, z dniem 1 sierpnia 2019 r. mianowany odpowiedzialnym za płocką grupę związaną z nadzwyczajną formą rytu rzymskiego.

Ks. Marcin Sadowski, po powrocie ze studiów w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie, z dniem 1 września 2019 r. mianowany dyrektorem Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku, diecezjalnym referentem ds. muzyki kościelnej i spraw organistowskich oraz rezydentem w parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku, skierowanym do pomocy duszpasterskiej w tejże parafii.

Ks. kan. Andrzej Smoleń, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Płocku, z dniem 1 lipca 2019 r. mianowany diecezjalnym duszpasterzem ludzi pracy.

Ks. Krzysztof Szuliński z dniem 1 lipca 2019 r. mianowany kapelanem Domu „Leonianum” w Sikorzu.

Ks. Paweł Dobies, wikariusz parafii pw. św. Anny w Pomiechowie, skierowany na studia specjalistyczne z teologii duchowości w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

Ks. Jacek Prusiński, ojciec duchowny w Szkołach Katolickich w Płocku, skierowany na zaoczne studia z historii Kościoła w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ks. Marcin Kędzia, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, skierowany na podyplomowe studium w Szkole Duszpasterzy Młodzieży przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

Ks. Paweł Niewinowski, wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku, na własną prośbę od 1 września 2019 r. do 23 lutego 2020 r. skierowany na urlop szabatowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama