Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Czy to błąd tak wierzyć?

W Płocku gościł prof. Steven Bigham z Kanady, prawosławny duchowny, badacz historii i teologii ikony, który wcześniej był jednym z prelegentów międzynarodowej konferencji na UKSW w Warszawie.

Temat sporu o kult obrazów we wczesnochrześcijańskiej Europie, któremu poświęcona była warszawska konferencja, może się wydawać już czysto akademicki. Jednak, jak przekonywał w Płocku prof. Steven Bigham, niesie on pytanie o to, czy cała nasza tak bogata sztuka wczesnochrześcijańska i Wschodu, i Zachodu jest oparta na jakimś błędzie, czy też nie.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL