Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Historia jak spod igły

Sławomir Jodełka wciela się w postaci z różnych epok. Raz wdziewa rynsztunek rycerza, innym razem jest gen. Sikorskim, Hallerem czy Andersem. Jak sam mówi, bierze się to z wychowania i patriotyzmu.

Wśród rekonstruktorów znany jest jako „Igła”. Przez ponad 30 lat służył jako radionawigator w lotnictwie wojskowym, obecnie jest pracownikiem lotniska w Modlinie. Początków swoich historycznych zainteresowań upatruje już w dzieciństwie. Urodził się na pograniczu Lubelszczyzny i Podlasia, gdzie żywa była pamięć o walkach powstania styczniowego i kampanii wrześniowej. Podczas rodzinnych rozmów często słyszał o bohaterskich obrońcach ojczyzny.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL