Nowy numer 2/2021 Archiwum

Majowe na rowerze

W Królewie k. Płońska nabożeństwom majowym towarzyszą wycieczki rowerowe przez parafię.

W wielu miejscach pojawia się potrzeba i pomysły na nieszablonowe spotkania modlitewne. Bardzo często łączą się one z aktywnością sportową. W ten nurt wpisuje się m.in. modlitewny rajd rowerowy organizowany w parafii Królewo k. Płońska.

Uczestnicy spotkania mieli do przejechania ok. 10 km na trasie Kuchary Żydowskie – Idzikowice - Krajęczyn. Już po raz 11. ta oryginalna forma spotkania i modlitwy miała zachęcić do kultywowania pobożności maryjnej na terenie parafii. Podczas drogi modlono się wspólnie przy trzech przydrożnych kapliczkach. W każdym z wyznaczonych miejsc modlitwę Litanią Loretańską poprowadzili mieszkańcy danej wioski a rowerowi pielgrzymi z proboszczem parafii ks. Witoldem Zembrzuskim, włączali się we wspólną modlitwę i śpiew.

- Zawsze zachęcam do podtrzymywania tradycji tych nabożeństw przy figurach, zawsze też staram się odwiedzać wtedy modlących się przy kapliczkach. A przy okazji zrodził się pomysł majowego rajdu do kapliczek w parafii – powiedział ks. W. Zembrzuski.

Nad bezpiecznym przebiegiem wydarzenia czuwali strażacy z OSP Idzikowice i z Królewa oraz służba medyczna. Tegorocznych uczestników nie zniechęcił nawet deszcz. Wydarzenie gromadzi około 40-50 pielgrzymów na rowerach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama