Nowy numer 11/2024 Archiwum

Płoccy katolicy z apelem w obronie Kościoła

"Mówimy »dość!« poprawności politycznej i chowaniu głowy w piasek w uznaniu LGBT za normę. Domagamy się poszanowania naszych miejsc kultu i wartości chrześcijańskich" - napisali wierni świeccy z Płocka.

Katolicy świeccy, w tym dawni płoccy działacze opozycji antykomunistycznej, zareagowali na wydarzenia prowokacji i profanacji, które miały miejsce w okresie Świąt Wielkanocnych przy kościele parafii św. Maksymiliana Kolbego na Górkach. Swoje zdecydowane "nie": wyrazili w otwartym apelu. Czytamy w nim m.in.

"Zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych ruch LGBT wdarł się do Europy i siłą, poprzez liczne gorszące demonstracje, narzuca swoją inność. Każdy odruch społecznego sprzeciwu lub osób pojedynczych wobec członków i zwolenników LGBT określany jest jako homofobia, nietolerancja i próba eliminowania tych osób ze społeczności lokalnych. Mówimy »dość!« tak zwanej poprawności politycznej i chowaniu głowy w piasek w uznaniu LGBT za normę. Mówimy »stop!« oczekiwaniu przez zwolenników LGBT powszechnej akceptacji dla ich zachowań, często balansujących na granicy prawa. Domagamy się poszanowania naszych zwyczajów i przestrzegania naszych praw, w sposób szczególny, w naszych miejscach kultu".

Apel katolików świeckich z Płocka jest diametralnie różny od listu otwartego, który w ostatnich dniach wystosowali przedstawiciele niektórych środowisk do polskich biskupów uznający w swym apelu m.in., że żadnego nadużycia i manipulacji wokół wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej nie było, a wszelkie akty oburzenia w Kościele i reakcja organów ścigania były zbędne.

Pod apelem podpisali się m.in.: Krzysztof Nowakowski – dawny działacz opozycji antykomunistycznej, dr n. med. Grażyna Przybylska-Wendt, członek prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" pierwszej kadencji, działacz opozycji antykomunistycznej, kpt. Katarzyna Nowakowska pseud. "Kasia" – powstaniec warszawski, żołnierz AK, kpt. Zenon Kluczyński pseud. "Zenek" – żołnierz AK, Tadeusz Taworski – delegat regionu płockiego na I Krajowy Zjazd Solidarności – działacz opozycji antykomunistycznej, mec. Włodzimierz Szafrański – działacz opozycji antykomunistycznej, Jakub Leszek Chmielewski – działacz opozycji antykomunistycznej, Andrzej Przemyłski ze Stowarzyszenia Historycznego im. 11 GO NSZ, Paweł Felczak ze Stowarzyszenia Historycznego im. 11 GO NSZ, Jacek Pawłowicz – dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PRL oraz Marek Martynowski, senator RP.

Publikujemy tekst oświadczenia:

Zdecydowane "nie!" profanacji i prowokacji w Kościele

Podczas Wielkiego Tygodnia i świąt wielkanocnych, w kościele pw. św. Dominika w Płocku (kościół na Górkach), doszło do prowokacji i profanacji grobu Pańskiego. W Wielką Sobotę, w dniu w którym wierni udają się do kościołów, aby zgodnie z tradycją chrześcijańską poświęcić pokarm, dwoje aktywistów płockich, z sobie tylko znanych pobudek, postanowiło "udekorować" Grób Pański kolorową chorągiewką, symbolizującą ruch LGBT, wywołując awanturę, której skutkiem było wezwanie policji.

W pierwszym dniu Zmartwychwstania Pańskiego dwie inne osoby, głosząc hasła równości i tolerancji, próbowały zakłócić nabożeństwo w kościele, co również skutkowało interwencją policji.

Niestety jednak, homoterroryści na tym nie poprzestali. W nocy z piątku na sobotę, tuż przed świętem Miłosierdzia Bożego, postanowili tym razem "udekorować" otoczenie kościoła wybierając w tym celu, między innymi pobliski śmietnik, toaletę typu toi toi, oraz znaki drogowe wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z Dzieciątkiem Jezus w aureolach w kolorze tęczy – symbol ruchu LGBT.

Zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych ruch LGBT wdarł się do Europy i siłą, poprzez liczne gorszące demonstracje, narzuca swoją inność. Każdy odruch społecznego sprzeciwu lub osób pojedynczych wobec członków i zwolenników LGBT określany jest jako homofobia, nietolerancja i próba eliminowania tych osób ze społeczności lokalnych. Mówimy »dość!« tak zwanej poprawności politycznej i chowaniu głowy w piasek w uznaniu LGBT za normę. Mówimy »stop!« oczekiwaniu przez zwolenników LGBT powszechnej akceptacji dla ich zachowań, często balansujących na granicy prawa. Domagamy się poszanowania naszych zwyczajów i przestrzegania naszych praw, w sposób szczególny, w naszych miejscach kultu.

Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec wydarzeń, które miały miejsce w parafii pw. św. Dominika. Podpisujemy ten protest dając wyraz sprzeciwu.
"Tak!" dla tolerancji. "Nie!" dla narzucania swojego światopoglądu przez zwolenników LGBT".


O sytuacji w kościele na Górkach po incydentach przy grobie Pańskim i znieważeniu obrazu Czarnej Madonny mówił ks. proboszcz Tadeusz Łebkowski w wywiadzie udzielonym GOŚCIOWI PŁOCKIEMU.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy