Nowy numer 3/2021 Archiwum

Joniec. Niech rośnie choćby małe dobro

Pod znakiem wolontariatu i pomocy bliźniemu upłynęło święto Bożego Miłosierdzia w Jońcu k. Płońska.

Działające na terenie gminy stowarzyszenie "Ampla" zorganizowało kiermasz na rzecz swoich podopiecznych. Przy kościele parafialnym w Jońcu można było nabyć specjalnie przygotowane na tę okazję cebulki kwiatów, wspierając tym samym działania organizacji. W ten sposób w parafii św. Ludwika wsparto przedsięwzięcia lokalnego stowarzyszenia, działającego na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Inicjatywa okazała się bardzo trafiona. Cebulki Kalli, które ze swojej "plantacji" przekazał na ten cel ks. proboszcz Włodzimierz Czarnomski, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jak poinformowały osoby koordynujące i zaangażowane w kiermasz: Renata Baczul, Anna Kuźbicka i Agnieszka Tok - ze 180 przygotowanych opakowań z cebulkami zostało zaledwie kilka sztuk, a dochód, jaki udało się uzyskać (łącznie 1110 zł) w całości zasili konto organizacji.

Stowarzyszenie "Ampla" działa od 2015 roku, a jego głównym celem jest niesienie niezbędnej pomocy osobom z niepełnosprawnością oraz osobom z zaburzeniami w rozwoju, w tym pomocy edukacyjnej, rehabilitacyjnej, psychologicznej i materialnej. W statucie znajdziemy również takie założenia, jak uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby podopiecznych stowarzyszenia czy wspieranie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama