Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wielkanoc jest dobra

Chrześcijańskiemu świętowaniu powinna towarzyszyć troska o ubogich. Tak się właśnie dzieje w wielu parafiach.

Już po raz 7. diecezjalna Caritas zorganizowała wielkanocne śniadanie dla potrzebujących w Płocku. Na dziedzińcu Caritas przy ul. Sienkiewicza po Mszy rezurekcyjnej przygotowano tradycyjny żur staropolski oraz paczki na świąteczny stół dla osób samotnych, bezdomnych i ubogich. W paczkach znalazły się m.in. chleb, wędlina, babka wielkanocna i słodycze.

W niektórych parafiach istnieją podobne akcje charytatywne w Wielką Sobotę. Osoby przychodzące ze święconką do kościoła składają wtedy swój dar dla ubogich w specjalnym koszu. W pułtuskiej bazylice taka akcja jest kontynuowana od wielu lat i nosi nazwę "Kosz dla biednych", w Ciechanowie u św. Piotra Apostoła to "Dar serca". Podobna akcja ma miejsce w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Modlinie Starym, zaś w Popowie n. Bugiem wierni kupują wcześniej do koszyczka ze święconką specjalne chlebki misyjne. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na misje w Peru oraz na działalność diakonii misyjnej w parafii Popowo.

To tylko niektóre przykłady wielkanocnych akcji charytatywnych, których w diecezji jest oczywiście o wiele więcej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL