Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bp Libera: Módlmy się za nauczycieli

Biskup płocki prosi o modlitwę w intencji pracowników oświaty w trudnym momencie, gdy trwa ich strajk i rodzą się podziały.

Publikujemy słowo bp. Piotra Libery skierowane do duchownych i wiernych świeckich w związku ze trwającym wciąż strajkiem w oświacie.

"W trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się polska edukacja, zwracam się do kapłanów, sióstr zakonnych i wiernych świeckich naszej diecezji z zachętą do modlitwy w intencji pracowników oświaty: nauczycieli, wychowawców, pracowników niepedagogicznych - tych wszystkich, którzy swoją ciężką pracą służą dzieciom i młodzieży, przekazując im wiedzę i kształtując ich człowieczeństwo.

Ze smutkiem obserwuję, w tej odgrywającej tak wyjątkową rolę grupie społecznej, jaką są polscy nauczyciele, coraz wyraźniej narastające podziały. Podziały te polaryzują także poszczególne rodziny, różne środowiska i nasze społeczeństwo. Dlatego w perspektywie nadchodzących Świąt Wielkanocnych – świąt zwycięstwa dobra nad złem, prawdy nad kłamstwem i życia nad śmiercią, modlę się i gorąco proszę was o modlitwę o pojednanie, postawę dialogu, wrażliwe sumienie i błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego dla wszystkich pracowników oświaty. Ufam głęboko, że nauczyciele i wychowawcy, uznając swoich uczniów za największe dobro, zdołają przezwyciężyć powstałe podziały i budować wspólnie przyszłość edukacji w naszej ojczyźnie. W tym miejscu w sposób szczególny proszę o modlitwę w intencji uczniów, którzy najbardziej odczuwają skutki obecnej sytuacji.

Niech Duch Święty napełni swoim światłem tych, którzy mogą przyczynić się do rozwiązania nabrzmiałego konfliktu, w sposób satysfakcjonujący wszystkie strony".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL