Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nuna. Krzyż ich połączył

Wierni z parafii Nuna, Zegrze, Nasielsk, Cieksyn i Pomiechowo przeszli we wspólnej Drodze Krzyżowej, która liczyła 13 km.

Przydrożny krzyż w Popowie Borowym, upamiętniający żołnierzy wyklętych, zgromadził wiernych z pięciu okolicznych parafii. Z księdzem proboszczem Tadeuszem Jabłońskim z Nuny przeszli oni w Drodze Krzyżowej przez: Popowo Borowe, Popowo Południe i Zapiecki do Nuny. Łącznie uczestnicy pokutnego szlaku mieli do pokonania 13 km przez lasy, polany i ścieżki oddalone od domostw. Kilkugodzinny marsz w modlitewnym skupieniu i śpiewie, a chwilami całkowitym wyciszeniu, sprzyjał osobistym refleksjom nad codziennym życiem.

- Jeszcze dziś rano nie byłam pewna, czy będę na Drodze Krzyżowej, nie najlepiej się czułam, mam problemy z kolanem i kręgosłupem, ale jednak tu jestem i nie żałuję, chociaż trasa nie jest łatwa - powiedziała pani Ewa. Ktoś inny dodał: - A ja mam własną intencję, mój syn jest po poważnym wypadku, Bogu dziękuję, że przeżył.

Nie sposób wymienić powody udziału pozostałych wiernych, ale każdy z nich miał własne przemyślenia, dla niektórych była to też próba zmagania się ze swoim wadami, zmęczeniem i słabościami. W pokutnym marszu uczestniczyło ok. 180 osób.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL