Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zdajcie maturę z wiary waszej!

Ponad trzy tysiące tegorocznych maturzystów zawierzyło swój egzamin dojrzałości Matce Bożej Częstochowskiej.

Dla wielu z nich to było odkrycie Jasnej Góry, bo przybyli tam po raz pierwszy. – Ogromne wrażenie wywarły na mnie kaplica Cudownego Obrazu i ołtarz w bazylice. Przyjechałem tu z intencją, aby znaleźć pokój przed maturą. I teraz widzę, że przez to miejsce i modlitwę inaczej się czuję – mówi Patryk z parafii farnej w Sierpcu.

– Choćby nie wiem co się działo, wiedziałam, że muszę tu dziś przyjechać. To miejsce modlitwy i skupienia zawsze mi pomaga. Wyjeżdżam stąd lepsza – dodaje również pochodząca z Sierpca Natalia, która kolejny raz przyjechała do Częstochowy. Towarzyszący maturzystom bp Mirosław Milewski zapewnił ich, że codziennie za nich się modli.

– O co się modlę? Żeby w dorosłym życiu nie przeszkadzały wam krzyż czy kapliczka przy drodze, żebyście nie wstydzili się przeżegnać publicznie, żeby wyjęcie z kieszeni różańca to nie był obciach. Żebyście kiedyś wzięli ślub kościelny, ochrzcili swoje dzieci i wychowywali je po katolicku. Żebyście nie słuchali podszeptów tego świata, że Kościół jest niepotrzebny, sakramenty niemodne, a Msza św. stratą czasu. Żebyście potrafili odróżnić zło od dobra, ale nie dali sobie nigdy wmówić, że zła jest więcej; i żeby zło nigdy nie przysłoniło wam dobra, którego zawsze jest więcej i które zawsze ostatecznie zwycięża! – mówił w kazaniu. – Ja większość mojego życia zmarnowałam i nie chciałabym, żeby to i was spotkało – przestrzegała maturzystów Anna Golędzinowska, była modelka i autorka książki „Ocalona z piekła”.

– Stawiajcie sobie poprzeczki i wymagania, bo życie bez celu traci sens. Pamiętajcie, że prawdziwymi korzeniami naszego życia są świętość i miłość. Jeśli chcecie naprawdę wejść w dorosłość, to na początek przebaczcie sobie i innym. Ja doświadczyłam uzdrawiającej mocy wybaczenia. Nie możecie zmienić tego, co było, ale możecie mieć wpływ na to, co będzie. Dlatego przebaczcie! – akcentowała

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama