Nowy numer 3/2021 Archiwum

Poświęcenie pojazdów w Płocku

W Płocku odbędzie się kolejna Autofara - modlitwa za kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego.

To już szesnasta edycja wydarzenia, którego hasło brzmi: "Z Jezusem w drogę". W niedzielę 7 kwietnia w płockiej farze o godz. 12 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich kierowców pojazdów dwu- i jednośladowych, a także osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych.

- Niech modlitwa do św. Krzysztofa lub jego obrazek w naszych pojazdach zobowiązują nas zawsze do czynów miłości, bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach - zachęca ks. prał. Wiesław Gutowski, proboszcz płockiej fary, współorganizator wydarzenia wraz ze Sławomirem Roszkowskim, znanym płockim kolekcjonerem zabytkowych samochodów i miłośnikiem motoryzacji.

- Zaczęło się od tego, że uczestniczyłem kiedyś w rajdzie samochodowym i poświęceniu pojazdów w Podkowie Leśnej. To najstarsze takie wydarzenie w Polsce. Pomyślałem wtedy: "Dlaczego nie zorganizować czegoś takiego w Płocku?". Przyszedłem do ks. Ryszarda Dybińskiego, ówczesnego proboszcza fary, z taką propozycją, a on się zgodził - wspomina Sławomir Roszkowski.

Podczas Mszy św. zostanie odmówiona modlitwa w intencji kierowców, a po liturgii na placu wokół kościoła będą święcone motocykle, a na ulicy przed bramą do kościoła poświęcone zostaną samochody. Kierowcy otrzymają pamiątki.

Podczas wydarzenia będą zbierane ofiary na wakacyjne wyjazdy dla ministrantów i harcerzy.

Pojazdy można ustawiać na Starym Rynku już od 11.30, podjeżdżając w kierunku fary od ul. Małachowskiego, a także od ul. Piekarskiej i ul. ks. Wyczałkowskiego (dlatego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na tych ulicach).

Autofara jest zorganizowana dzięki dotacji z Urzędu Miasta Płocka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama