Bp Mirosław Milewski: Nie możemy godzić się na demoralizację społeczeństwa!

W Narodowy Dzień Świętości życia bp Mirosław Milewski przewodniczył Mszy św. w skępskim sanktuarium, które przejmuje relikwie św. Bernardyna ze Sieny.

W sanktuarium Matki Bożej Skępskiej, którym opiekują się ojcowie bernardyni, trwa peregrynacja relikwii św. Bernardyna ze Sieny, słynnego teologa, kaznodziei, reformatora zakonu franciszkanów. Zamknięte w charakterystycznym relikwiarzu w formie feretronu z figurą świętego trzymającego monstrancję wędrują od ubiegłego roku po klasztorach i parafiach bernardyńskich w Polsce.

Żyjący na przełomie XIV i XV wieku św. Bernardyn, jak przypomniał podczas skępskiej uroczystości bp M. Milewski, był szczególnym propagatorem czci dla imienia Jezus. Miał też dar skutecznego głoszenia Bożego słowa.

- Nawracał tych, którzy utracili wiarę, godził skłócone małżeństwa i zwaśnionych sąsiadów, wzbudzał powołania do służby Bożej. Był też wyczulony na niesprawiedliwość społeczną, jest też uznawany za patrona dobrej spowiedzi, ponieważ po jego kazaniach inni księża mieli wielu chętnych do spowiedzi - mówił w homilii bp Mirosław Milewski.

W murach sanktuarium, znanego także jako miejsce kultu Matki Bożej Brzemiennej, patronki małżeństw proszących o potomstwo oraz spodziewających się dziecka, bp Milewski nawiązał do przeżywanego w tę niedzielę Narodowego Dnia Świętości Życia. - Widzimy każdego dnia, jak wielu wokół życia chce manipulować, stawiać pod znakiem zapytania jego wartość. Jak szuka się furtek, aby nie chronić wszystkich dzieci, na przykład tych chorych już przed urodzeniem, w życiu prenatalnym. Jak niejako w zastępstwie promuje się metodę in vitro, świadomie milcząc o dramatycznych jej skutkach, czyli zabijaniu niewykorzystanych embrionów ludzkich - akcentował.

Bp Milewski, zaznaczył też, że chrześcijanie nie mogą godzić się na różne formy demoralizacji społeczeństwa, takich jak edukacja seksualna dzieci, czy nadawanie przywilejów związkom homoseksualnym, w tym adopcję dzieci. Jednocześnie wskazał, że według najnowszych badań socjologicznych, Polacy wciąż cenią sobie małżeństwo i rodzinę, pojętych jako związek kobiety i mężczyzny, otwartych na dar potomstwa, jako najwyższą wartość.

- W naszym kraju 77 procent Polaków nadal chce konstytucyjnej ochrony definicji małżeństwa, a ponad 60 procent popiera pełną ochronę życia ludzkiego od momentu poczęcia. Poza tym zdecydowana większość, bo prawie 70 procent, sprzeciwia się przyznaniu związkom jednopłciowym, czyli związkom homoseksualnym takich samych praw, jakie mają małżeństwa - mówił w Skępem bp Mirosław Milewski.

Prosił też o modlitwę w intencji ochrony życia, które, jak zaznaczył, jest wartością jednoczącą wszystkich ludzi na całym świecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

am