Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ks. prał. Ziółkowski Mławianinem Roku

Dziekan dekanatu mławskiego zachodniego został wyróżniony honorowym tytułem, który jest przyznawany osobom zasłużonym dla miasta Mławy od 20 lat.

Jestem wdzięczny za to wyróżnienie, które w pewnym sensie podsumowuje moją ponad 10-letnią pracę w Mławie. Tym bardziej ono cieszy, jeśli wypływa od katolików świeckich, bo przecież ksiądz nie pracuje sam ani dla siebie, ale razem podejmujemy się spraw ważnych dla naszych parafii i miasta - mówi ks. prał. Ziółkowski.

- Ksiądz prałat uczestniczy w pracach naszego stowarzyszenia i inspiruje nas do wielu inicjatyw na rzecz Kościoła i miasta. To dzięki niemu m.in. powstał niedawno pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zawsze możemy na niego liczyć, dlatego zgłosiliśmy jego nazwisko do kapituły, która przyznaje to honorowe odznaczenie - mówi Jan Golec, prezes Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II.

To honorowe wyróżnienie jest przyznawane od 1999 roku. Do tej pory otrzymali je: ks. kan. Henryk Lewandowski, prof. dr hab. Ryszard Juszkiewicz, Kazimierz Tański, Irena Wierzbowska, Zbigniew Wawrzyński, Edmund Grzebski, Jacek Białobłocki, ks. prałat Sławomir Malinowski, Janina Jaśkiewicz, Mirosław Koźlakiewicz, ks. kan. Sławomir Kowalski, Henryk Antczak, Jan Golec, dr Jerzy Kwiecień, Henryk Kacprzak, Lidia Halina Rzeplińska, ks. kan. dr Ryszard Kamiński, Henryk Sławuta i Maria Świtoń.

Tytuł Mławianina Roku 2018 ks. prał. Ziółkowski otrzyma 23 kwietnia podczas obchodów Dnia Patrona miasta Mławy - św. Wojciecha.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL