Nowy numer 04/2020 Archiwum

Żeby był przy tobie ktoś...

Jak można pomóc w cierpieniu? To  świadectwo ze szpitala jest wyzwaniem dla zdrowych.

Od kilku miesięcy ciężko choruje młody ks. Sławomir Grzela, pochodzący z Kuczborka wikariusz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Już od ponad 70 dni jest poza domem, w szpitalu w Warszawie. Jak sam mówi, dłuży się ten czas, liczy się dni, ale w takich sytuacjach ważne jest, aby nie być samemu. Słowa świadectwa ks. Sławka można znaleźć w internecie, w nagraniu sprzed kilkunastu dni.

– Najważniejsze, że nie jestem sam, bo codziennie rano budzi mnie Pan Jezus. Pierwszym widokiem jest kapelan, który przynosi Najświętszy Sakrament na nasz oddział już o 6.30 rano. Ale blisko mnie są też moi rodzice, rodzeństwo, przyjaciele i znajomi. Nie jestem sam, co sprawia, że o wiele łatwiej walczy się z chorobą – mówi ks. Sławek. Jest harcerzem – i przypominają mu się słowa znanej piosenki: „Żeby był przy tobie ktoś, kogo nie zniechęci droga, abyś plecak swoich win stromą ścieżką umiał nieść”.

– Moja droga jest długa i wydaje się naprawdę stroma. Ale ponieważ dani mi są dobrzy ludzie, jak te ciche anioły od Pana Boga, to ktoś ze mną niesie ten ciężki plecak. Za to bardzo dziękuję, pamiętam w modlitwach i proszę: pamiętajcie również o mnie. Modlitwa mnie trzyma i naprawdę pomaga – deklaruje ks. Sławek. Świadectwo młodego księdza ze szpitala i gesty bliskości względem ludzi chorych, które przy okazji obchodzonego w Kościele Światowego Dnia Chorego spełnili nasi biskupi: P. Libera w Kraszewie-Czubakach, M. Milewski na płockich Winiarach i R. Marcinkowski w Przasnyszu, wzywają do budzenia wrażliwości, bliskości i takiej wiary, która podnosi chorych na duchu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama