Nowy numer 3/2021 Archiwum

Antidotum na pośpiech

Wśród parafii, gdzie najchętniej jest czytany „Gość Niedzielny”, są niewielkie wspólnoty.

Na 10-lecie „Gościa Płockiego” postanowiliśmy odwiedzić naszych czytelników w niektórych parafiach i podziękować im za uwagę, życzliwość i wierną lekturę naszego tygodnika. Wśród nich są mieszkańcy Czernic Borowych k. Przasnysza. Wielu z nich lekturę „Gościa” zaczyna od środka, od edycji płockiej.

– Najpierw chcę się dowiedzieć, co się dzieje u nas. A może jest jakiś artykuł o Czernicach lub o którejś parafii z okolicy? Gdy tak jest, to zawsze cieszy – mówi Jan Pikus, który od wielu lat jest również nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. w parafii św. Stanisława BM. Grupa ok. 20 osób to wierni prenumeratorzy, kolejne 30 egzemplarzy jest sprzedawanych po niedzielnych Mszach św. – Chętnie czytaliśmy „Niedzielę”, chętnie czytamy „Gościa”.

Gdy są artykuły, które mówią o ludzkich sprawach, opisują historie i przywołują świadectwa ludzi, łatwiej jest odnaleźć w nich siebie. Takie historie po prostu na dłużej zostają w pamięci – dodaje Halina Żelechowska. – A może w naszym życiu, które coraz szybciej biegnie i w którym mniej jest czasu na sprawy najważniejsze, czytanie takiej gazety jak „Gość” jest antidotum na pośpiech i stres? Aby się zatrzymać, zastanowić, choćby przez chwilę posiedzieć w ciszy– dodają inni czytelnicy. W parafii, która liczy ok. 1300 mieszkańców, co tydzień rozchodzi się 50 egzemplarzy naszego tygodnika. Pismo bywa przekazywane w rodzinie, z domu do domu. Podobnie z parafii co tydzień ks. proboszcz Michał Gaszczyński oddaje egzemplarze do biblioteki gminnej i do szkoły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama