Nowy numer 42/2019 Archiwum

Niegospodarność na dużą skalę?

Prokuratura Regionalna w Łodzi oraz CBA poinformowały dziś o zatrzymaniu m.in. byłego prezesa PKN ORLEN S.A.

Funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA zatrzymali dziś rano, 12 lutego, Jacka K., byłego prezesa zarządu PKN ORLEN S.A., oraz dwóch byłych dyrektorów spółki.

Powodem aresztowania jest podejrzenie popełnienia przestępstwa niegospodarności na wielką skalę w PKN ORLEN S.A. "Wstępne ustalenia wskazują na milionowe straty" - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Śledczego.

Jak informuje dział prasowy Prokuratury Krajowej, zatrzymanie to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi, dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych.

"Postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w tym przeprowadzoną w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 r. kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych" - informuje Prokuratura Krajowa.

Dlatego Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. wydał dziś oświadczenie:

"W związku z dzisiejszymi informacjami Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz CBA, informujemy, że PKN ORLEN współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 roku. Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL