Nowy numer 43/2020 Archiwum

Czujemy się jak w domu! przejdź do galerii

Młodzi z Rypina relacjonują swój pobyt w Panamie.

Po przesiadce w Amsterdamie i długiej podróży dotarli do Panama City. Na miejscu wylądowali o 17.00 czasu lokalnego. Zamieszkali na terenie parafii San Antonio Maria Claret, Pueblo Noevo.

- Mieszkańcy przyjęli nas bardzo sympatycznie. Robiliśmy pierwsze wspólne zdjęcia, wymienialiśmy się materiałami, które promują nasze miasto, gminę i województwo. Jutro rozpoczynamy zwiedzanie i udział w ŚDM Panama 2019 - napisali młodzi na profilu facebookowym parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie.

Na drugi dzień ich pobytu w Panamie złożyło się m.in. zwiedzanie miasta i udział we Mszy św. dla wszystkich Polaków. - Dzisiejszy gorący dzień połączył w sobie przyjemne z pożytecznym. Rozpoczęliśmy od podróży do Parku Soberania, na Wyspę Małp, następnie odwiedziliśmy wioskę Indian. Po południu spacerowaliśmy nad brzegiem Panama City. Punktem centralnym dnia dzisiejszego był dla udział we Mszy św. rozpoczynającej ŚDM - piszą młodzi.

Zapytaliśmy jak przyjmują ich mieszkańcy. - Mieszkamy u rodziny w parafii San Antonio Maria Claret Pueblo Nuevo. Mieszkańcy są bardzo życzliwi. Troszczą się o nas niesamowicie. Wszędzie podwożą, częstują jedzeniem, którego jest mnóstwo. Do tej pory byliśmy na Mszy otwarcia ŚDM i festiwalu młodych. Wzięliśmy udział także w koncercie artystów polskich - relacjonuje ks. Marcin Durzyński, wikariusz parafii św. Stanisława Kostki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama