GN 24/2021 Otwarte Archiwum

Na ulicach radość przejdź do galerii

Kornelia Morawska z naszej diecezji jest już w Panamie i dzieli się swoimi wrażeniami.

Ostatnie dni wizyty w Gwatemali spędziła na wyprawie na czynny wulkan "Pacaya", gdzie uczestniczyła we Mszy św. - Oprócz pielgrzymów z Polski byli tam Gwatemalczycy, Niemcy, Węgrzy, Kolumbijczycy i Amerykanie. Ze wszystkich krajów, w których odbywały się jezuickie spotkania "Magis", wszyscy razem jechaliśmy do Panama City, do jezuickiej uczelni Colegio Javier, w której nas ulokowano. Nasza wspólna modlitwa na lotnisku, tuż przed wylotem do Panamy, była bardzo poruszająca. Gdy śpiewaliśmy hymn Światowych Dni Młodzieży, pracownicy lotniska płakali ze wzruszenia - relacjonuje Kornelia.

Panama przywitała ją wielkim upałem i wspaniałą międzynarodową fiestą. - Jest pięknie i gorąco! Obecnie jesteśmy u rodzin. Cała nasza polska ekipa młodych zamieszkuje domy mieszkańców miasta. Na ulicach panuje wielka radość. Ludzie bardzo się cieszą, że jesteśmy. Otwierają swoje domy. Na powitanie zawsze organizują fiestę - opowiada Kornelia.

Jak mówi, rozważana codziennie Ewangelia porusza i zachęca ją do zmiany. - On chce w moim życiu czynić cuda, jak kiedyś w Kanie. Moje osobiste doświadczenie odnosi się do fragmentu cudu w Kanie Galilejskiej, że na weselu do końca trzymano dobre wino. Jezus uczynił cud, dając wino dobre, a nawet jeszcze lepsze. I w moim życiu też tak jest. Jeśli otrzymałam już tyle dobra, to nie mam się czego lękać, tylko brać pełnymi garściami, co Jezus daje. Bo będzie to wielkie dobro - mówi Kornelia.

Przyznaje, że modlitwa wspólnotowa jest tam niezwykła pod kątem różnorodności wspólnoty. - Dla mnie jako Polki, cudowne jest umiłowanie Matki Bożej. Tutaj bardzo często jest wspominana Matka Boża z Częstochowy. Pół świata ją zna, jeśli nie cały. Każdy o niej o mówi - zwraca uwagę dziewczyna.

Na codziennych Mszach św. młodzi modlą się też o pokój na świecie.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama