Nowy numer 42/2019 Archiwum

Królewska mozaika

U nas największy przegląd wspaniałych Orszaków Trzech Króli, które przeszły przez diecezję płocką.

Naliczyliśmy 33 orszaki, ale z pewnością było ich jeszcze więcej. Po raz pierwszy wyruszyły one w Bielsku, Poniatowie i Szwelicach. Organizują je największe miasta i parafie oraz, co szczególnie ważne do odnotowania, małe wspólnoty wiejskie.

Trzej Królowie w barwnych strojach szli do betlejemskiej stajenki pieszo, jechali powozem albo konno, a w niektórych przypadkach byli tak nowocześni, że korzystali z traktorów, TIR-ów i samochodów strażackich. Za nimi szły tłumy wiernych w koronach i ze śpiewem kolęd, czyniąc z tego święta jeden z najbardziej radosnych i tłumnych religijnych obchodów.

Czy byliście na orszaku, założyliście koronę, pokłoniliście się Dzieciątku Jezus?

Zapraszamy do bogatych galerii zdjęć - największej królewskiej mozaiki orszakowej w diecezji płockiej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL